Strona główna
/
Aktualności

Aktualności

 
6 luty - Międzynarodowy Dzień Barmana

6 luty - Międzynarodowy Dzień Barmana

W dniu św. Amanda z Maastricht, biskupa żyjącego w latach 584-679 i będącego patronem winiarzy, piwowarów, karczmarzy, barmanów oraz producentów winogron i win, handlarzy i harcerzy - czyli 6 lutego - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Barmana.

2 grudnia - dzień placka

2 grudnia - dzień placka

Placki ziemniaczane, placki drożdżowe, langosz, tortilla, pizza czy placuszki a-kway - dziś po prostu każdy musi jeść placki.

Święto Młodego Wina

Święto Młodego Wina

W trzeci czwartek listopada obchodzimy Święto Młodego Wina, które to święto ma już blisko 90-letnią tradycję.

Światowe Święto Kawy

Światowe Święto Kawy

1 października to Międzynarodowy Dzień Kawy - wspólnie ustalony przez 77 państw członkowskich Międzynarodowej Organizacji Kawy ( ang. „International Coffee Organization” ICO ) dzień dorocznego święta kawy.

21 września – Dzień Kapsla

21 września - czyli Dzień Kapsla

To dzień, w którym przypominamy, żeby dbać o Ziemię - kapsli nie wyrzucajmy byle gdzie - na ziemię, czy do ogólnych śmietników –odpowiednio zrecyklingowane mogą być wykorzystane wielokrotnie.

Wznieśmy toast na 25-lecie Helios-Szkło

Wznieśmy toast na 25-lecie Helios-Szkło

Gdyby ktoś zapytał nas kiedy zakładaliśmy firmę Helios-Szkło gdzie chcemy być za kolejne 25 lat, to z dumą odparlibyśmy, że dokładnie tutaj gdzie dzisiaj jesteśmy

Czas na jesienne zapiekanki

Czas na jesienne zapiekanki

Jesienna aura potrafi człowiekowi dać w kość. Kiedy nudzi cię już twój ulubiony serial, a niedoczytana książka sprawi, że po kilku przeczytanych stronach staniecie się senni, idealnym rozwiązaniem tejże patowej sytuacji może być odświeżenie swoich zdolnoś

Lubiana Stone Age -  nowoczesna wariacja na temat białej porcelany

Stone Age - nowoczesna wariacja na temat białej porcelany

Fason Stone Age swoim kunsztownym wyglądem nawiązuje do jednej z najciekawszych epok w historii rzemieślnictwa, do czasów kiedy asymetria kamienia stanowiła dla człowieka fundamentalne znaczenie w dziedzinie sztuki i jej zastosowania w życiu codziennym.

Handmade - ręcznie robione kieliszki i szklanki z Krosna

Handmade - ręcznie robione kieliszki i szklanki z Krosna

Zdaniem wielu specjalistów, jedne z najlepszych kieliszków na świecie tworzone są w austriackim miasteczku Kufstein. My jednak mamy nieco inną opinie i w poszukiwaniu najlepszych kieliszków udany się nieco bliżej, a mianowicie do Krosna, gdzie od wielu la