Aktualności

 
Amefa – marka, która gości na stołach już od 1931 roku

Amefa marka, która gości na stołach już od 1931 roku

Design to podstawa, o której doskonale w roku 1931 roku wiedział Eugen Hollaender zakładając swoją firmę w Holandii. Na przestrzeni lat marka Amefa zdobyła niebywałe doświadczenie, jak również doskonałą reputację, a wszystko dzięki otwartości na nowe techniki rozwoju oraz metody produkcji.

Z roku na rok powiększano ofertę sprzedażową, a dziś śmiało możemy stwierdzić, że są jedną z głównych marek w Europie, zajmujących się produkcją i dystrybucją sztućców. To co kluczowe to solidne ich wykonanie, gwarantujące długotrwałe użytkowanie, niezależnie od ich przeznaczenia. O sukcesie marki świadczy również fakt, że Amefa nakrywa stoły w ponad 50 krajach.

Aktualnie w ich kolekcji znajdziemy sztućce wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/0 lub 18/10. Są to produkty zarówno o klasycznych rysach, jak i wyszukanym designie dostosowanym do potrzeb każdego stołu, niezależnie od tego czy jest to śniadanie z rodziną, kolacja z przyjaciółmi czy po prostu zwykły, weekendowy grill w ogrodzie za domem. A najlepsze jest to, że na produkty Amefy stać każdego.

Jak wiemy, posiłki to nie tylko sztućce, potrzebne są również doskonałej jakości noże. W tej kwestii marka również nie pozostawia złudzeń konkurencji, prezentując w swojej ofercie noże kuchenne dostępne w różnych seriach i modelach, od tradycyjnych kształtów po nowoczesne linie, a wszystko wciąż w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Większość ofert na Rynku nie precyzuje grupy docelowej swoich produktów, firmę Amefa wyróżnia jednak seria sztućców na miarę małych rączek, gdzie znajdziemy specjalnie zaprojektowane, ergonomiczne sztućce dla dzieci, po to aby najmłodsi uczestnicy poczęstunków mogli poczuć się ważni i docenieni.

To nie wszystkie „smaczki” jakie klienci znajdą w ofercie! Dla smakoszy steków przygotowano m.in. dwa rodzaje noży z ząbkowatymi ostrzami, niezbędne przy krojeniu steków typu rib-eye, T-bone czy filetu mignon.

Warto wspomnieć, że Amefe wyróżnia nie tylko klasa w produkcji. Przez tala na rynku stali się specjalistami w dystrybucji oraz marketingu otwierając swoje oddziały w Niemczech, Polsce, Anglii oraz Hongkongu. Przez lata ich skuteczna działalność pozwoliła na przejęcie takich marek jak Couzon (sztućce, zastawa stołowa), Richardson Sheffield (noże kuchenne) oraz Médard de Noblat (porcelana).