Richardson Sheffield Nóż uniwersalny - MIDORI (stal damasceńska) - zdjęcie główne

Richardson Sheffield

Nóż uniwersalny - MIDORI (stal damasceńska)

Dostępny
Gwarancja: 24 mies.
Aktualizowany: 19.09.2023
dostawa gratis!

Cena netto: 237,78 zł

Cena katalogowa brutto: 324,97 zł

Oszczędzasz: 32,50 zł

292,47 zł

* prezentowane ceny dotyczą tylko zamówień on-line w sklepie internetowym helios-szklo.pl i mogą się różnić od cen w salonie stacjonarnym w Rzeszowie przy ul. Przemysłowej 14

Producent: Richardson Sheffield / Amefa
Model: Midori
Materiał: Ostrze: 67 warstw najwyższej jakości stali nierdzewnej / damasceńskiej / Rękojeść: Warstwy włókna szklanego i węglowego oraz żywic  

Nóż uniwersalny 24 cm
Nóż ten reprezentuje szczyt perfekcji, starannie złożone i wykute warstwy stali tworzą ostrze o doskonałej jakości i absolutnym pięknie. Ręcznie, fachowo wykonany z 67 warstw japońskiej stali damasceńskiej VG- 10. Od czasów średniowiecza, stal damasceńska była stosowana do produkcji mieczy z uwagi na  legendarną ostrość, a dzisiaj wykorzystywana do toczenia kulinarnych bitew jako najlepsze noże świata.

WARSTWY NA WARSTWY. NAJWYŻSZA JAKOŚĆ.
„Efekt Damasceński” czyli piękna struktura ostrza, daje wyjątkową twardość i trwałość. Nóż wykonany jest według standardów przyjętych dla złota. Oznaczenie „G " w VG - 10 oznacza złoto i w Japonii stanowi najlepszą stal nierdzewną, która jest używana w tworzeniu tradycyjnego ostrza damasceńskiego.
Dzięki unikalnej strukturze stali wysoko węglowej,  ostrze zachowuje swoją ostrość, wytrzymałość i odporność na korozję. Twardość ostrza określana jest w skali ROCKWELL: 60HRC Micarta użyta w rękojeści to całkowicie nowoczesny materiał idealnie uformowany do kształtu dłoni. Warstwy włókna szklanego i węglowego oraz żywic doskonale odwzorowują naturalne drewno, pierwotnie wykorzystywane w tworzeniu japońskich mieczy i noży. Dzięki temu nóż można bezpiecznie myć w zmywarkach.

 • EAN:
  5013314714926
 • Producent:
  Richardson Sheffield
 • Zalecenia:
  do zmywarki
 • Model Richardson Sheffield:
  R110 Midori
 • Rodzaj:
  Nóż kuchenny

POZOSTAŁE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII