Ćmielów Figurka porcelanowa - TEMIDA (E908 platyna) - zdjęcie główne

Ćmielów

Figurka porcelanowa - TEMIDA (E908 platyna)

Dostępny
Gwarancja: 24 mies.
Aktualizowany: 09.07.2020
dostawa gratis!

Cena netto: 527,64 zł

Cena katalogowa brutto: 649,00 zł

649,00 zł

* prezentowane ceny dotyczą tylko zamówień on-line w sklepie internetowym helios-szklo.pl i mogą się różnić od cen w salonie stacjonarnym w Rzeszowie przy ul. Przemysłowej 14

Ćmielowskie rzeźby porcelanowe nazywane figurkami, to ikony stylu, które na przestrzeni ponad dwóch wieków funkcjonowania manufaktury zdążyły stać się przedmiotami odzwierciedlającymi zmieniające się kanony w historii sztuki. Projektowane przez najlepszych projektantów figurki stają się nie tylko dekoracją wnętrza czy pomysłem na wyrafinowany prezent, ale także kolekcjonerskim przedmiotem o nieocenionej wartości historycznej.
W kolekcji pojawiają się sukcesywnie kolejne figury odtwarzane na podstawie oryginalnych wzorów.  

Producent: Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Kolekcja ekskluzywna
Kolor porcelany: biała 
Zdobienie: E908 (platyna)
Wysokość: 38 cm
Opakowanie: ozdobne pudełko drewniane  

TEMIDA to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ćmielowskich figurek. Wyjątkowy projekt Wincentego Potackiego, powstał w latach 40. XX wieku. Po wielu latach Ćmielowska Fabryka  z wyjątkową dbałością wiernie odtworzyła rzeźbę i obecnie każdy amator sztuki może się nią zachwycać i posiadać ją w swoim kolekcjonerskim zbiorze.

Dostępna u nas w wersji z platynowym wykończeniem, ze złotym wykończeniem natomiast, można u nas zamówić na indywidualne zlecenie. Wykonana z najdelikatniejszej białej porcelany, intryguje i zwraca uwagę opaską na twarzy oraz misternie zaplecionym warkoczem dookoła głowy. Figurka wykonana jest w wersji nie szkliwionej, za wyjątkiem szabli i wagi, które są szkliwione i posiadają delikatne platynowe wykończenie.
Porcelanowa figurka wykonana jest ręcznie z wysokiej jakości porcelany białej i barwionej. Idealna jako wyrafinowany prezent i nie tylko...

 • Producent:
  Ćmielów
 • Przeznaczenie:
  do domu
 • Kolor porcelany:
  biały
 • Fason:
  Kolekcje ekskluzywne
 • Rodzaj porcelany:
  dekorowana

POZOSTAŁE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII