Ćmielów Figurka porcelanowa - TEMIDA (E908 platyna) - zdjęcie główne

Ćmielów

Figurka porcelanowa - TEMIDA (E908 platyna)

Dostępny
Gwarancja: 24 mies.
Aktualizowany: 03.03.2021
dostawa gratis!

Cena netto: 671,54 zł

Cena katalogowa brutto: 825,99 zł

Oszczędzasz: 0,00 zł

825,99 zł

* prezentowane ceny dotyczą tylko zamówień on-line w sklepie internetowym helios-szklo.pl i mogą się różnić od cen w salonie stacjonarnym w Rzeszowie przy ul. Przemysłowej 14

Ćmielowskie rzeźby porcelanowe nazywane figurkami, to ikony stylu, które na przestrzeni ponad dwóch wieków funkcjonowania manufaktury zdążyły stać się przedmiotami odzwierciedlającymi zmieniające się kanony w historii sztuki. Projektowane przez najlepszych projektantów figurki stają się nie tylko dekoracją wnętrza czy pomysłem na wyrafinowany prezent, ale także kolekcjonerskim przedmiotem o nieocenionej wartości historycznej.
W kolekcji pojawiają się sukcesywnie kolejne figury odtwarzane na podstawie oryginalnych wzorów.  

Producent: Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Kolekcja ekskluzywna
Kolor porcelany: biała 
Zdobienie: E908 (platyna)
Wysokość: 38 cm
Opakowanie: ozdobne pudełko drewniane  

TEMIDA to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ćmielowskich figurek. Wyjątkowy projekt Wincentego Potackiego, powstał w latach 40. XX wieku. Po wielu latach Ćmielowska Fabryka  z wyjątkową dbałością wiernie odtworzyła rzeźbę i obecnie każdy amator sztuki może się nią zachwycać i posiadać ją w swoim kolekcjonerskim zbiorze.

Dostępna u nas w wersji z platynowym wykończeniem, ze złotym wykończeniem natomiast, można u nas zamówić na indywidualne zlecenie. Wykonana z najdelikatniejszej białej porcelany, intryguje i zwraca uwagę opaską na twarzy oraz misternie zaplecionym warkoczem dookoła głowy. Figurka wykonana jest w wersji nie szkliwionej, za wyjątkiem szabli i wagi, które są szkliwione i posiadają delikatne platynowe wykończenie.
Porcelanowa figurka wykonana jest ręcznie z wysokiej jakości porcelany białej i barwionej. Idealna jako wyrafinowany prezent i nie tylko...

O marce:

Historia znanej marki ĆMIELÓW sięga roku 1790, kiedy to fabryka rozpoczęła swoją działalność z inicjatywy miejscowego garncarza Wojtasa. Pierwsze produkowane przez ĆMIELÓW wyroby stanowiły naczynia fajansowe oraz gliniane garnki. Potrzeba było blisko pół wieku, aby zakład rozpoczął wytwórstwo unikatowej porcelany. Niebanalne wzornictwo, wysoka precyzja wykonania i wręcz kunszt jakimi odznaczały się od samego początku produkcji porcelanowe naczynia ĆMIELÓW to zasługa m.in. zaangażowania wybitnych projektantów takich jak chociażby Bogdan Wendorf czy Wincenty Potacki. Dziś katalog wyrobów ĆMIELOWA tworzy kilkanaście zróżnicowanych estetycznie kolekcji rozmaitych pod względem wzornictwa zaś sama firma stanowi jedną ze spółek Polskich Fabryk Porcelany wraz z równie popularną marką CHODZIEŻ. W ofercie między innymi eleganckie zestawy naczyń dla 6 osób, 12-osobowe komplety kawowe, praktyczne przyprawniki, kubki i spodki, a także ozdobne wazy i serwetniki, poręczne sosjerki, naczynia na jajka czy maselnice. Komfort przygotowywania, jak i spożywania posiłków zapewnią specjalne łyżki do zup i sosów, pojemne bulionówki, ciekawie zaprojektowane talerze, czajniczki i imbryki oraz stylowe półmiski.
 • Producent:
  Ćmielów
 • Przeznaczenie:
  do domu
 • Kolor porcelany:
  biały
 • Fason:
  Kolekcje ekskluzywne
 • Rodzaj porcelany:
  dekorowana

POZOSTAŁE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII