Maj to w naszym kraju miesiąc, w którym rozpoczyna się sezon grillowania. Sprzyja temu nie tylko wiosenny czas, ale przede wszystkim kalendarz. Dni wolne 1 i 3 maja, czasami jeszcze dojdzie sobota i niedziela, no i po Wielkanocy mamy mini urlop.
Majonez to dodatek, który każdy zna. Oczywiście nieśmiertelna sałatka jarzynowa, która w naszym kraju często gości na świątecznych stołach, czy jajka w majonezie to tylko przykłady zastosowania tego sosu.
Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie. W Polsce nieodłącznymi elementami wielkanocnej tradycji jest święcenie pokarmów, pisanki czy śmigus-dyngus.
Podobnie jak w latach ubiegłych, temat zdrowego odżywiania, diet i stylu życia powraca w bieżącym roku. Główne trendy żywieniowe to zdrowie serca, wspomaganie organizmu. Niebagatelną rolę w wyborze diet ma ekologia i zrównoważony rozwój.
Kasza to nie tylko pożywne jedzenie. To także symbol polskiej kuchni, polskich dziejów, kultury i tradycji. Kasze znane w Polsce są od czasów średniowiecza. Przed odkryciem Ameryki, czyli przed pojawieniem się ziemniaków, kasze były podstawą posiłków.
Przedstawiamy święta, które zostały ustanowione w celu podtrzymania obyczajów, promocji swojego regionu i kraju. Nie są to święta z urzędową pieczątką. To zabawa, która łączy, a nie dzieli.
Z trzech najpopularniejszych dodatków do jedzenia obok majonezu i musztardy, ketchup zajmuje pierwsze miejsce. Początki ketchupu wcale nie nie wiążą się z pomidorami.
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Dzień ten ustanowiony przez ONZ, poświęcony jest problemom całego świata związanymi z dostępnością świeżej wody, warunkom sanitarnym, chorobom związanym z brakiem wody.
Ryby z rodziny śledziowatych występują prawie na całym świecie. W znacznej liczbie to gatunki morskie, takie jak śledź atlantycki, szprotki, sardynki. Naszym sercom, a może bardziej żołądkom są bliższe śledzie bałtyckie.
Musztarda obok ketchupu i majonezu należy do trzech najbardziej popularnych przypraw. Musztarda zdecydowanie przynależy do kuchni europejskiej. Ciężkie dania mięsne (np. golonka), czy grillowana kiełbasa z musztardą zawsze smakują lepiej. Pomimo tego, rac
Jak co miesiąc przedstawiamy wybrane święta kulinarne. Nie są to oczywiście dni o charakterze religijnym, czy państwowym. Raczej mają charakter promujący potrawy, zwyczaje i kulturę danego regionu.